V Vrtcu Mladi rod že več kot deset let poteka Otroški kulturni abonma za naše otroke stare od 2 do 6 let. Predstave so skrbno izbrane s strani strokovnih delavcev vrtca glede na starost otrok. Izvajalci predstav so imenitni ustvarjalci in dobitniki mednarodnih in domačih nagrad na področju otroških lutkovnih predstav.

Otroci z obiskom izbranih predstav Otroškega kulturnega abonmaja pridobivajo neposreden stik z umetnostjo in kulturo. Omogočamo jim interaktivna in izkustvena srečanja z lutkovnimi, dramskimi, glasbenimi umetniki in vsebinami.
S pomočjo lastnih doživetij otroci krepijo govorno jezikovno komunikacijo, čustveno doživljanje in ustvarjalnost, učijo se kulturnega vedenja, izražanja etično moralne presoje, ob tem pa neizmerno uživajo.

Zapisala:
Branka Pavasović Rus
vodja tima za Otroški kulturni abonma