Jedilnik, 2-6 let

pon 27.1.2020
zajtrk bio ajdov kruh z orehi (1a,8a), kisla smetana (7), suhe brusnice (nežveplane), kakav (6,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo ohrovtova kremna juha (7,9), telečji paprikaš, jajčni vlivanci (priloga) (1a,3), kislo zelje v solati
pop. malica bio koruzna blazinica (1a), kivi
tor 28.1.2020
zajtrk bio polnozrnata štručka (1a), piščančje hrenovke brez aditivov, gorčica (po želji) (10), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo paradižnikova juha iz pelatov s testeninami (1a,3), špinačni rezanci (1a) z lososovo omako (3,7), zelena solata s kuhanim jajčkom (3)
pop. malica bio polbel kruh (1a), naravni tekoči jogurt (7)
sre 29.1.2020
zajtrk mlečni zdrob z bio pirinim zdrobom (1d,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo cvetačna juha (8,9), štefani pečenka (1a,3,7), pražen krompir, mlado korenje v solati
pop. malica jajčni biskvit (1a,3,6), pomaranča
čet 30.1.2020
zajtrk bio mešan ovsen kruh (1a,1č), mesno zelenjavni namaz (3,7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo piščančja obara s krpicami (1a,3), kruh (1a), sirovi štruklji z drobtinicami in cimetom (1a,3,7)
pop. malica prepečenec (1a), 100% ananasov sok brez dodanega sladkorja
pet 31.1.2020
zajtrk bio črn kruh (1a), maslo (7), marelična marmelada, mleko (7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo fižolova juha s kroglicami (1a,3,9), špinačni tortelini s sirovo omako (1a,3,7,12), mehka zelena solata s koruzo
pop. malica biga (1a), hruška

Jedilnik, 1-2 let

pon 27.1.2020
zajtrk koruzna polenta, mleko(7)/bio ajdov kruh z orehi (1a,8a), kisla smetana (7), suhe brusnice (nežveplane), kakav (6,7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo ohrovtova kremna juha (7,9), telečji paprikaš, jajčni vlivanci (priloga) !1a,3), kislo zelje v solati
pop. malica bio koruzna blazinica (1a), kivi
tor 28.1.2020
zajtrk mlečni ovseni kosmiči (1č,7)/bio polnozrnata štručka (1a), piščančje hrenovke brez aditivov, gorčica (po želji) (10), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica bio polbel kruh (1a), naravni tekoči jogurt (7)
sre 29.1.2020
zajtrk mlečni zdrob z bio pirinim zdrobom (1d,7)
pop. malica jajčni biskvit (1a,3,6), sadna kaša/pomaranča
čet 30.1.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/bio mešan ovsen kruh (1a,1č), mesno zelenjavni namaz (3,7), šipkov čaj z limono in medom
pop. malica prepečenec (1a), 100% ananasov sok brez dodanega sladkorja
pet 31.1.2020
zajtrk usukan mlečni močnik (1a,3,7)/bio črn kruh (1a), maslo (7), marelična marmelada, mleko (7)
pop. malica biga (1a), sadna kaša/hruška

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste

g – proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č –  pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.