Jedilnik, 2-6 let

pon 9.3.2020
zajtrk bio ajdov kruh (1a), poltrdi sir (7), ščep kislega zelja, sadni čaj z limono
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo cvetačna juha (9), zelenjavna rižota (pira, ječmen, riž) s puranjim mesom (1c,1d), rdeča pesa v solati
pop. malica bio banana, naravni tekoči jogurt (7)
tor 10.3.2020
zajtrk stoletni kruh (1a,1b,11), maslo (7), cvetlični med, mleko (7)
kosilo špinačna kremna juha (7), mesna lazanja (1a,3,7), mehka zelena solata
pop. malica bio ovsena blazinica (1a,1č), pomaranča
sre 11.3.2020
zajtrk bio pirina blazinica (1a,1d), puranja šunka, kisla paprika, bezgov čaj z limono in medom
dop. malica suho sadje, mešano sezonsko sadje
kosilo zelnata jota (9), kruh (1a), marmornati kolač (1a,3,7), kompot iz mešanega suhega sadja
pop. malica kruhov rogljič (1a), sadna skuta (7)
čet 12.3.2020
zajtrk bio kvašen ptiček (1a,7), žitna bela kava (1c,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo zelenjavna juha z ribano kašo (1a,3,9), mesne polpete (1a,3,7), pražen krompir, mlado korenje v solati
pop. malica stoletno pekovsko pecivo (1a,1b,11), hruška
pet 13.3.2020
zajtrk koruzna polenta, mleko (7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajcem (1a,3,9), dušena govedina v zelenjavni omaki (9), kruhova štruca (1a,3,7), mešana solata (zelena solata, zelje in fižol)
pop. malica bio masleni keksi (1a,7), kivi

Jedilnik, 1-2 let

pon 9.3.2020
zajtrk mlečni pšenični zdrob (1a,7)/bio ajdov kruh (1a), poltrdi sir (7), ščep kislega zelja, sadni čaj z limono
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica polovica bio banane, naravni tekoči jogurt (7)
tor 10.3.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/stoletni kruh (1a,1b,11), maslo (7), cvetlični med, mleko (7)
kosilo špinačna kremna juha (7), mesna lazanja (1a,3,7), mehka zelena solata
pop. malica bio ovsena blazinica (1a,1č), sadna kaša/pomaranča
sre 11.3.2020
zajtrk mlečni riž (7)/bio pirina blazinica (1a,1d), puranja šunka, kisla paprika, bezgov čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/suho sadje, mešano sezonsko sadje
pop. malica kruhov rogljič (1a), sadna skuta (7)
čet 12.3.2020
zajtrk usukan mlečni močnik (1a,3,7)/bio kvašen ptiček (1a,7), žitna bela kava (1c,7)
pop. malica stoletno pekovsko pecivo (1a,1b,11), sadna kaša/hruška
pet 13.3.2020
zajtrk koruzna polenta, mleko (7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajcem (1a,3,9), sesekljana dušena govedina v zelenjavni omaki (9), kruhova štruca (1a,3,7), mešana solata (zelena solata, zelje in fižol)
pop. malica bio masleni keksi (1a,7), kivi

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č –  pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.