Jedilnik, 2-6 let

pon 21.9.2020
zajtrk polnozrnat kruh (1a), kisla smetana (7), marelična marmelada, kakav (6,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo cvetačna juha (7,9), dušena piščančja bedra brez kosti z zelenjavo (9), dušen riž, kumarična solata
pop. malica koruzna štručka (1a)*, nektarina
tor 22.9.2020
zajtrk stoletni kruh (1a,1b,11), jajčni namaz (3), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo bučna kremna juha (7,9), mesne kroglice v paradižnikovi omaki (1a,3,7), krompirjev pire (7), sveže zelje v solati s korenjem*
pop. malica bavarsko pekovonsko pecivo (1a), zelenjavno sadni jogurt (7)*
sre 23.9.2020
zajtrk ajdove palačinke (1a,3,7), domač lešnikov namaz (7,8b), mleko (7)*
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo brokolijeva kremna juha (7,9), milanski polnozrnati špageti (1a) s puranjo šunko, riban trdi sir (7), zelena solata s kuhanim jajčkom (3)
pop. malica črna žemlja (1a), slive
čet 24.9.2020
zajtrk črn kruh (1a)*, ribji namaz (3,4,7), sadni čaj z medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo enolončnica s stročjim fižolom (9), kruh (1a), jabolčni zavitek (1a,7)
pop. malica polnozrnati grisini (1a,1b)*, mleko
pet 25.9.2020
zajtrk sirov polžek (1a,3,7), jogurt (7)*
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo zelenjavna juha z ribano kašo (1a,3,9), dunajski file osliča (1a,3,4), krompirjeva solata z zeljem, mlečni sladoled (7)
pop. malica banana*

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 21.9.2020
zajtrk koruzna polenta, mleko (7)/polnozrnat kruh (1a), kisla smetana (7), marelična marmelada, kakav (6,7)
pop. malica koruzna štručka (1a)*, sadna kaša/nektarina
tor 22.9.2020
zajtrk mlečni pirin zdrob (1d,7)/stoletni kruh (1a,1b,11), jajčni namaz (3), zeliščni čaj z limono in medom
pop. malica bavarsko pekovonsko pecivo (1a), zelenjavno sadni jogurt (7)*
sre 23.9.2020
zajtrk mlečni riž (7)/ajdove palačinke (1a,3,7), domač lešnikov namaz (7,8b), mleko (7)*
pop. malica črna žemlja (1a), melona
čet 24.9.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/črn kruh (1a)*, ribji namaz (3,4,7), sadni čaj z medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo enolončnica s stročjim fižolom (9), kruh (1a), jabolčni zavitek (1a,7)
pop. malica polnozrnata blazinica grisini (1a)*, mleko
pet 25.9.2020
zajtrk usukan mlečni močnik (1a,3,7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo zelenjavna juha z ribano kašo (1a,3,9), file lososa v smetamovi omaki (4,7), krompirjev pire (7)
pop. malica banana*

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.