Jedilnik, 2-6 let

pon 28.9.2020
zajtrk polnozrnat kruh (1a)*, maslo (7), akacijev med, mleko (7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo ohrovtova kremna juha s kroglicami (1a,3,7,9), telečji paprikaš, koruzna polenta, zelena solata s piro (1a)
pop. malica ržena kvašena blazinica (1a,1b)*, hruška
tor 29.9.2020
zajtrk sendvič s črno žemljo, puranjo šunko, poltrdim sirom in svežo papriko (1a,7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo ričet z ekološko pridelano zelenjavo* (1a,9), kruh (1a), jogurtova strjenka z borovničevim prelivom (7)
pop. malica prepečenec (1a), sadni smuthie noni (7)*
sre 30.9.2020
zajtrk ovsen mešan kruh (1a,1č)*, skutin namaz (7), rozine, žitna bela kava (1c,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo paradižnikova juha s testeninami (1a,3,9), špinačni rezanci z lososovo omako (1a,4,7), zelena solata s koruzo
pop. malica sirova štručka (1a,7)*, slive
čet 1.10.2020
zajtrk mlečni ovseni kosmiči (1č,7), dušena jabolka s cimetom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo špinačna juha (7,9), makaronovo meso z mleto govedino (1a,3,9), riban trdi sir (7), sveže zelje v solati s korenjem
pop. malica jajčni biskvit (1a,3,7), grozdje
pet 2.10.2020
zajtrk makovka (1a)*, kakav (6,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo porova kremna juha (7,9), puranji zrezki v smetanovi omaki (7), krompirjevi svaljki (1a,3,7), paradižnikova solata
pop. malica pisan kruh (1a)*, jabolko*

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 28.9.2020
zajtrk mlečni pšenični zdrob (1a,7)/polnozrnat kruh (1a)*, maslo (7), akacijev med, mleko (7)
pop. malica ržena kvašena blazinica (1a,1b)*, sadna kaša/hruška
tor 29.9.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/sendvič s črno žemljo, puranjo šunko, poltrdim sirom in svežo papriko (1a,7), šipkov čaj z limono in medom
pop. malica polnozrnat kruh (1a)*, sadni smuthie noni (7)*
sre 30.9.2020
zajtrk koruzni kosmiči, mleko (7)/ovsen mešan kruh (1a,1č)*, skutin namaz (7), rozine, žitna bela kava (1c,7)
pop. malica sirova štručka (1a,7)*, sadna kaša/slive
čet 1.10.2020
zajtrk mlečni ovseni kosmiči (1č,7), dušena jabolka s cimetom
pop. malica jajčni biskvit (1a,3,7), sadna kaša/nektarina
pet 2.10.2020
zajtrk makovka (1a)*, kakav (6,7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo porova kremna juha (7,9), sesekljani puranji zrezki v smetanovi omaki (7), krompirjevi svaljki (1a,3,7), paradižnikova solata
pop. malica pisan kruh (1a)*,sadna kaša/ jabolko*

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.