Jedilnik, 2-6 let

pon 5.10.2020
zajtrk ržen mešan kruh (1a,1b)*, zeliščni sirni namaz (7), kakav (6,7)
dop. malica sveže bučke in korenje
kosilo goveja juha s testeninami (1a,3,9), kuhana govedina, špinačna omaka (7,9), krompirjev pire (7), melona
pop. malica polnozrnata štručka (1a)*, grozdje
tor 6.10.2020
zajtrk polnozrnat kruh (1a)*, ribji namaz (3,4), sadni čaj z limono
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo fižolova juha s kroglicami (1a,3,9), gratinirane testenine s sirom (1a,3,7), paradižnikova solata z oljčnim oljem
pop. malica masleni francoski rogljiček (1a,3,7), mleko (7)
sre 7.10.2020
zajtrk sendvič s koruzno štručko*, poltrdim sirom in svežo papriko (1a,7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo telečja obara s krpicami (1a,3), kruh (1a), jabolčna pita iz pirini moke (1a,1d,3,7)
pop. malica polnozrnati grisini (1a), hruška
čet 8.10.2020
zajtrk stoletni kruh (1a,1b,11), kisla smetana (7), jagodni ekstra džem, mleko (7)*
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo korenčkova zdrobova juha (1a), štefani pečenka (1a,3,7), pražen krompir, zelena solata s paradižnikom in jogurtovim prelivom (7)
pop. malica biga (1a), jabolko*
pet 9.10.2020
zajtrk črn kruh (1a)*, mesno zelenjavni namaz, bezgov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo bučna kremna juha s proseno kašo (9), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelje v solati s fižolom
pop. malica banana*, LCA naravni jogurt (7)

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 5.10.2020
zajtrk koruzna polenta, mleko (7)/ržen mešan kruh (1a,1b)*, zeliščni sirni namaz (7), kakav (6,7)
dop. malica sadna kaša/sveže bučke in korenje
kosilo goveja juha s testeninami (1a,3,9), sesekljana kuhana govedina, špinačna omaka (7,9), krompirjev pire (7)
pop. malica polnozrnata štručka (1a)*, melona
tor 6.10.2020
zajtrk mlečni riž (7)/polnozrnat kruh (1a)*, ribji namaz (3,4), sadni čaj z limono
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica masleni francoski rogljiček (1a,3,7), mleko (7)
sre 7.10.2020
zajtrk mlečni pirin zdrob (1d,7)/sendvič s koruzno štručko*, poltrdim sirom in svežo papriko (1a,7), šipkov čaj z limono in medom
pop. malica pšenična blazinica z rozinami (1a)*, sadna kaša/hruška
čet 8.10.2020
zajtrk mlečni kus kus (1a,7)/stoletni kruh (1a,1b,11), kisla smetana (7), jagodni ekstra džem, mleko (7)*
pop. malica biga (1a), sadna kaša/jabolko*
pet 9.10.2020
zajtrk mlečni ovseni kosmiči (1č,7)/črn kruh (1a)*, mesno zelenjavni namaz, bezgov čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica polovica banane*, LCA naravni jogurt (7)

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.