Jedilnik, 2-6 let

pon 12.10.2020
zajtrk črn kruh (1a)*, kuhan pršut, mladi sirček (7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajcem (1a,3,9), telečja pečenka z mešano sezenjavo (9), tri žita (riž, pira, ječmen) (1c,1d), rdeča pesa v solati
pop. malica pehtranova potica (1a,3,7), mleko (7)
tor 13.10.2020
zajtrk ajdov kruh (1a)*, jajčna jed (3,7), dušen por, kakav (6,7)
dop. malica kislo zelje, sveže korenje
kosilo špinačna juha (7.9), pečen file brancina (4), bučke v omaki (7), krompir s peteršiljem in maslom, sadna solata s smetano (7)
pop. malica črna žemlja (1a), jabolko*
sre 14.10.2020
zajtrk palačinke (1a,3,7), skutin namaz (7), bezgov čaj z medom in limono
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo bučna (hokaido) juha z bučnimi semeni (9), široki jajčni rezanci (1a,3) z ratatouille omako, riban trdi sir (7), zelena solata s kuhanim jajčkom (3)
pop. malica pirina blazinica (1a,1d)*, grški sadni jogurt (7)
čet 15.10.2020
zajtrk koruzni kruh (1a)*, medeno maslo (7), žitna bela kava (1c,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo krompirjev golaž s telečjo hrenovko (9), kruh (1a), sadni zavitek (jabolka, slive, skuta) (1a,7)
pop. malica polnozrnati prepečenec (1a), 100 % pomarančni sok brez dodanega sladkorja
pet 16.10.2020
zajtrk mlečni riž (7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo paradižnikova juha s testeninami (1a,3,9), mesna musaka z mleto govedino (3,7), zelena solata z rdečo redkvico
pop. malica navadna kajzerica (1a), mandarina

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 12.10.2020
zajtrk usukan mlečni močnik (1a,3,7)/črn kruh (1a)*, kuhan pršut, mladi sirček (7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajcem (1a,3,9), sesekljana telečja pečenka z mešano sezenjavo (9), tri žita (riž, pira, ječmen) (1c,1d), rdeča pesa v solati
pop. malica pehtranova potica (1a,3,7), mleko (7)
tor 13.10.2020
zajtrk mlečni kus kus (1a,7)/ajdov kruh (1a)*, jajčna jed (3,7), dušen por, kakav (6,7)
dop. malica sadna kaša/kislo zelje, sveže korenje
kosilo špinačna juha (7.9), pečen file lososa (4), bučke v omaki (7), krompir s peteršiljem in maslom
pop. malica črna žemlja (1a), sadna kaša/jabolko*
sre 14.10.2020
zajtrk koruzni kosmiči, mleko (7)/palačinke (1a,3,7), skutin namaz (7), bezgov čaj z medom in limono
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica pirina blazinica (1a,1d)*, grški sadni jogurt (7)
čet 15.10.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/koruzni kruh (1a)*, medeno maslo (7), žitna bela kava (1c,7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica polnozrnata blazinica (1a)*, 100 % pomarančni sok brez dodanega sladkorja
pet 16.10.2020
zajtrk mlečni riž (7)
pop. malica navadna kajzerica (1a), mandarina

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.