Jedilnik, 2-6 let

pon 9.11.2020
zajtrk mlečni ovseni kosmiči (1č,7), mleti lešniki (8b)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajcem (1a,3), dušena govedina v zelenjavni omaki (9), zdrobovi cmoki (1a,3,7), rdeča pesa v solati
pop. malica navadna kajzerica (1a), mandarina
tor 10.11.2020
zajtrk pirin kruh (1a,1d)*, jajčna jed (3,7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo zelenjavna juha z ribano kašo (1a,3,9), polnozrnati špageti z milansko omako (1a), radič (štrucar) s krompirjem
pop. malica pisan kruh (1a)*, skuta s sadjem
sre 11.11.2020
zajtrk stoletni kruh (1a,1b,11), smetanov sirni namaz (7), suhe brusnice, žitna bela kava (1c,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo jota s kislim zeljem in kranjsko klobaso, kruh (1a), rolada z jagodičevjem in smetano (1a,3,7)
pop. malica pirina blazinica (1a,1d)*, hruška
čet 12.11.2020
zajtrk polnozrnat kruh (1a)*, poltrdi sir (7), kakav (6,7), orehi (8a)
kosilo porova kremna juha (9), mesna musaka (3,7), zelena solata s korenjem
pop. malica orehovi masleni rogljički (1a,3,7,8a), jabolko
pet 13.11.2020
zajtrk črna žemlja (1a), puranja šunka, mladi sirček Bella Napoli (7), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo paradižnikova juha iz pelatov s testeninami (1a,3,9), pečen file orade (4), dušene bučke, krompir v kosih s peteršiljem in maslom (7), polovica kaki vanilija
pop. malica temna kraljeva štručka (1a,1b,3,6,7,11), mleko (7)

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 9.11.2020
zajtrk mlečni ovseni kosmiči (1č,7), mleti lešniki (8b)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajcem (1a,3), sesekljana dušena govedina v zelenjavni omaki (9), zdrobovi cmoki (1a,3,7), rdeča pesa v solati
pop. malica navadna kajzerica (1a), sadna kaša/mandarina
tor 10.11.2020
zajtrk usukan mlečni močnik (1a,3,7)/pirin kruh (1a,1d)*, jajčna jed (3,7), šipkov čaj z limono in medom
pop. malica pisan kruh (1a)*, skuta s sadjem
sre 11.11.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/stoletni kruh (1a,1b,11), smetanov sirni namaz (7), suhe brusnice, žitna bela kava (1c,7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo jota s kislim zeljem, kruh (1a), rolada z jagodičevjem in smetano (1a,3,7)
pop. malica pirina blazinica (1a,1d)*, sadna kaša/hruška
čet 12.11.2020
zajtrk mlečni rž (7)/polnozrnat kruh (1a)*, poltrdi sir (7), kakav (6,7), orehi (8a)
kosilo porova kremna juha (9), mesna musaka (3,7), zelena solata s korenjem
pop. malica orehovi masleni rogljički (1a,3,7,8a), sadna kaša/jabolko
pet 13.11.2020
zajtrk koruzni kosmiči, mleko (7)/črna žemlja (1a), puranja šunka, mladi sirček Bella Napoli (7), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo paradižnikova juha iz pelatov s testeninami (1a,3,9), pečen file lososa (4), dušene bučke, krompir v kosih s peteršiljem in maslom (7)
pop. malica temna kraljeva štručka (1a,1b,3,6,7,11), mleko (7)

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.