Jedilnik, 2-6 let

pon 30.11.2020
zajtrk mlečni riž (7), kakavov posip (6,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo špinačna juha (7,9), dušena piščančja bedra z zelenjavo, mlinci (1a,3,7), rdeča pesa v solati
pop. malica navadna kajzerica (1a), kaki vanilija
tor 01.12.2020
zajtrk črn kruh (1a)*, telečja hrenovka, gorčica (10) po želji, bezgov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo fižolova juha s popečenimi kruhovimi kockami (1a,9), široki jajčni rezanci (1a,3), ratatouille omaka, riban trdi sir (7), zelena solata s sezamom (11)
pop. malica ajdov kruh z orehi (1a,8a)*, kislo mleko (7)
sre 02.12.2020
zajtrk pirin kruh (1a,1d)*, sirni smetanov namaz (7), rozine, žitna bela kava (1c,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo primorska jota z zeljem (9), kruh (1a), domača kremna rezina (1a,3,7)
pop. malica koruzna štručka (1a)*, mandarina
čet 03.12.2020
zajtrk stoletni kruh (1a,1b,6,11), puranja šunka, mladi sirček Bella Napoli (7), kisla kumarica, sadni čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo brokolijeva kremna juha (9), mesna lazanja (1a,3,7), sveže zelje v solati s krompirjem
pop. malica črna žemlja (1a), grški jogurt (7)
pet 04.12.2020
zajtrk pisan kruh (1a)*, kisla smetana (7), slivov pekmez, mleko (7)*
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo paradižnikova juha z rižem (9), pečen file lososa (4), krompir s peteršiljem in maslom (7), dušene bučke (7), domač sadno mlečni smuthie (7)
pop. malica skutina pita (1a,3,7), jabolko

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 30.11.2020
zajtrk mlečni riž (7), kakavov posip (6,7)
pop. malica navadna kajzerica (1a), sadna kaša/kaki vanilija
tor 01.12.2020
zajtrk mlečni kus kus (1a,7)/črn kruh (1a)*, telečja hrenovka, gorčica (10) po želji, bezgov čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica ajdov kruh z orehi (1a,8a)*, kislo mleko (7)
sre 02.12.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/pirin kruh (1a,1d)*, sirni smetanov namaz (7), rozine, žitna bela kava (1c,7)
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
kosilo primorska jota z zeljem (9), kruh (1a), domača kremna rezina (1a,3,7)
pop. malica koruzna štručka (1a)*, mandarina
čet 03.12.2020
zajtrk mlečni riž (7)/stoletni kruh (1a,1b,6,11), puranja šunka, mladi sirček Bella Napoli (7), kisla kumarica, sadni čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica črna žemlja (1a), grški jogurt (7)
pet 04.12.2020
zajtrk koruzni kosmiči, mleko (7)/pisan kruh (1a)*, kisla smetana (7), slivov pekmez, mleko (7)*
pop. malica skutina pita (1a,3,7), sadna kaša/jabolko

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.