Jedilnik, 2-6 let

pon 28.12.2020
zajtrk črn kruh (1a), maslo (7), marelični džem, mleko (7)*
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo cvetačna juha (9), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s koruzo
pop. malica medenjaki (1a,1c,3,6), pomaranča
tor 29.12.2020
zajtrk polbel kruh (1a), mesno zelenjavni namaz (3), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo grahova kremna juha s kroglicami (1a,3,9), makaronovo meso (1a), riban trdi sir (7), zelnata solata s fižolom
pop. malica navadna žemlja (1a), LCA jogurt malina brez dodanega sladkorja (7)
sre 30.12.2020
zajtrk ovsen kruh (1a,1č), smetanov sirni namaz (7), rozine, žitna bela kava (1c,7)
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo prežganka z jajci (1a,3,9), dušena piščančja bedra z zelenjavo (9), mlinci (1a,3), rdeča pesa v solati
pop. malica koruzni kosmiči, jogurt Oki Doki (7)
čet 31.12.2020
zajtrk ržen kruh (1a,1b), jajčna jed (3,7), šipkov čaj z limono in medom
dop. malica mešano sezonsko sadje
kosilo krompirjev golaž s telečjo hrenovko (9), kruh (1a), jogurtova strjenka z borovnicami (7)
pop. malica polnozrnati grisini (1a,1b), kivi
pet 01.01.2021 P R A Z N I K
zajtrk
dop. malica
kosilo
pop. malica

Jedilnik, 1 – 2 let

pon 28.12.2020
zajtrk črn kruh (1a), maslo (7), marelični džem, mleko (7)*
pop. malica medenjaki (1a,1c,3,6), pomaranča
tor 29.12.2020
zajtrk mlečna prosena kaša (7)/polbel kruh (1a), mesno zelenjavni namaz (3), zeliščni čaj z limono in medom
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica navadna žemlja (1a), LCA jogurt malina brez dodanega sladkorja (7)
sre 30.12.2020
dop. malica sadna kaša/mešano sezonsko sadje
pop. malica koruzni kosmiči, jogurt Oki Doki (7)
čet 31.12.2020
zajtrk mlečni riž (7)/ržen kruh (1a,1b), jajčna jed (3,7), šipkov čaj z limono in medom
pop. malica polnozrnati grisini (1a,1b), kivi
pet 01.01.2021 P R A Z N I K
zajtrk
dop. malica
kosilo
pop. malica

*živilo ekološke pridelave

Za žejo je otrokom na voljo voda in nesladkan čaj! V primeru nepredvidljivih dogodkov si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Priloga

Živila oziroma jedi na jedilniku vsebujejo surovine, ki pri majhnem deležu populacije povzročajo alergijske reakcije, zato so označene s številko, ki predstavlja vrsto alergena:

1. žita, ki vsebujejo gluten, zlasti:

a – pšenica,

b -rž,

c – ječmen,

č – oves,

d – pira,

e – kamut ali njihove križane vrste in proizvodi iz njih,

1. raki in proizvodi iz njih;
  2. jajca in proizvodi iz njih;
  3. ribe in proizvodi iz njih;
  4. arašidi (kikiriki) in proizvodi iz njih;
  5. zrnje soje in proizvodi iz njega;
  6. mleko in mlečni proizvodi (ki vsebujejo laktozo);
  7. oreški, in sicer:

a – orehi,

b – lešniki,

c – mandlji,

č – pistacija ter proizvodi iz njih,

1. listna zelena in proizvodi iz nje;
  2. gorčično seme in proizvodi iz njega;
  3. sezamovo seme in proizvodi iz njega;
  4. žveplov dioksid in sulfiti v koncentraciji več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2;
  5. volčji bob in proizvodi iz njega;
  6. mehkužci in proizvodi iz njih

Poleg alergenov, ki so navedeni v oklepajih, lahko posamezna živila vsebujejo tudi vse zgoraj naštete alergene, ki so prisotni v sledovih. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra.